----------------------------------------------------------------------------------------------

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: ایران خواستار خلع سلاح هسته‌ای در جهان به ویژه در منطقه خاورمیانه و رفع هرگونه محدودیت برای استفاده از انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز است.


به گزارش خبرگزاری فارس، محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل امروز طی مصاحبه‌ای روند كنفرانس بازنگری معاهده عدم اشاعه هسته‌ای و مواضع ایران در این كنفرانس را تشریح كرد.
وی در مورد سابقه این كنفرانس گفت: معاهده عدم اشاعه در سال 1970 لازم الاجرا شده و طی آن مقرر شده كه هر 5 سال یك بار كنفرانس دول عضو كیفیت اجرای آن را بررسی كند. كنفرانس جاری نیز بر همین اساس برپا شده و هشتمین نوع از این كنفرانس است.
خزاعی در مورد اهمیت این كنفرانس اظهار داشت: ارتباط مفاد این معاهده با مسائل حساس امنیتی نظیر خلع سلاح و عدم اشاعه هسته‌ای و خطرات سلاح‌های هسته‌ای موجود موجب شده این كنفرانس از اهمیت ویژه‌ای برای همه كشورها برخوردار شود. در عین حال تضمین استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای توسط این معاهده، آن را با توسعه اقتصادی كشورهای عضو و حفاظت محیط زیست نیز مرتبط ساخته و اهمیتی مضاعف به كنفرانس كنونی بخشیده است.
وی همچنین افزود: البته به علت اینكه كنفرانس سال 2005 توسط آمریكا به شكست انجامید، در حال حاضر موفقیت این كنفرانس اهمیت زیادی پیدا كرده است و در همین حال، با توجه به درخواست عمومی در جهان برای خلع سلاح هسته‌ای، انتظارات از این كنفرانس نیز بسیار بیشتر از كنفرانس‌های قبلی است.

ادامه مطلب

----------------------------------------------------------------------------------------------

خبرگزاری فارس: دبیركل مركز التوحید اسلامی لبنان با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان تاكید كرد كه اگر اسرائیل مرتكب خطایی شود و بار دیگر به لبنان حمله كند موشك‌های مقاومت فروپاشی رژیم صهیونیستی را رقم خواهد زد.


ادامه مطلب

----------------------------------------------------------------------------------------------

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور با انتقاد از عملكرد روسیه در قبال ایران گفت: رهبران روسیه اجازه ندهند كه ملت ایران آنها را در صف دشمنان تاریخی خود به حساب بیاورند.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

ادامه مطلب

----------------------------------------------------------------------------------------------

رئیس دفتر سیاسی حماس از كشورهای عربی و اسلامی خواست برای لغو محاصره غزه، یك تصمیم شجاعانه اتخاذ كنند.

«خالد مشعل» در گفت وگو با خبرنگاران در دمشق اظهار داشت: كسانی كه تصور می كنند تحریم و محاصره غزه، اراده ملت فلسطین را از بین خواهد برد، سخت در اشتباهند.

وی ضمن تاكید بر پایبندی حماس به مقاومت به عنوان یك راهكار استراتژیك، افزود: ما اهل جنگ نیستیم، ولی اگر جنگ از سوی اسرائیل بر ما تحمیل شود همراه با مردم فلسطین، مردانه خواهیم جنگید.

مشعل گفت: با توجه به تهدیدات اسرائیل، مقدمات جنگ فراهم است، اما رژیم صهیونیستی منتظر چراغ سبز آمریكاست، بنابراین اصل و تصمیم برای آغاز جنگ از سوی اسرائیل وجود دارد، اما مسئله مهم در مورد زمان آغاز جنگ است مشعل تاكید كرد، فلسطینی ها حق دارند كه از جهان عرب درخواست حمایت كنند اما حمایت عربی جایگزین حمایت اسلامی نیست. مسئله فلسطین مسئله ای اساسی برای اعراب و مسلمانان است.

وی یادآور شد: ما با هر گونه راه حلی كه ناقض حقوق فلسطینیان باشد مخالفیم، مسئولیت مردم و نیروهای فلسطین مخالفت با این گونه طرح هاست.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: حماس مخالفتی با تشكیل كشور فلسطین در مرزهای 1967به پایتختی بیت المقدس و پایان دادن به مسئله حق بازگشت فلسطینی ها بدون به رسمیت شناختن اسرائیل ندارد.

ادامه مطلب

----------------------------------------------------------------------------------------------

برگزاری فارس: دانشجویان تجمع كننده در مقابل سازمان مركزی دانشگاه آزاد خواستار پایان ریاست‌ جاسبی بر این دانشگاه شده و وقف اموال دانشگاه آزاد را بزرگترین سرقت تاریخ توصیف كردند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور صبح امروز سه‌شنبه در مقابل دفتر سازمان مركزی دانشگاه آزاد برگزار شد.

در این تجمع كه با حضور دانشجویان دانشگاه‌های مختلف كشور برگزار شد، دانشجویان با دعا برای تعجیل در فرج حضرت ولیعصر (عج) اعتراضات خود را به تخلفات متعدد مسئولان دانشگاه آزاد در سال‌های گذشته مطرح كردند.

بنابراین گزارش مهمترین اعتراض دانشجویان در این تجمع به اصرار مسئولان دانشگاه آزاد بر وقف اموال این دانشگاه علی‌رغم تصویب اساسنامه جدید دانشگاه ‌آزاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی مربوط می‌شود.

 دانشجویان تلاش برای وقف اموال عمومی دانشگاه آزاد را محكوم كردند

ادامه مطلب

----------------------------------------------------------------------------------------------

موسسه خـانه آزادی از چند سال پیش تمرکزش را در خصوص ایران آشکار کرده اما قاعدتاً از قبل نیز در خصوص ایران فعالیت می‌کرده است.

موسسه خـانه آزادی از چند سال پیش با بودجـه 15 میلیون یورویی هلند یک وب سایت یا یک مجله اینترنتی را به نام گذار راه‌‌اندازی کرده است.

گذار در حقیقت بخش فارسی خانه آزادی است و گردانندگان آن هم اپوزیسیون چپ ایرانی هستند و افرادی مانند ساسان قهرمان، فرج سرکوهی، عباس معروفی و... از اشخاصی هستند که در گذار فعال هستند اما در سال‌های اخیر افرادی مانند فاطمه حقیقت‌جو، همسر وی محمد تهوری که به شدت درگیر مسائل دبیری این مجله است، مجید محمدی از نویسندگان تند دوم خردادی، نیک آهنگ کوثر، آرش آبادپور، علی افشاری و محسن سازگارا نیز با خانه آزادی همکاری دارند.

اما نکته‌ای که خانه آزادی را با اتفاقات اخیر کشور مرتبط می‌کند یکی در راهنمای عملیاتی یا دستورالعمل کاملاً تنظیم شده و آموزشی است که چند ماه قبل خانه آزادی به وسیله وب‌سایت گذار به فارسی ترجمه کرد.

از جمله این کتب، کتاب مبارزه مسالمت آمیز 50 نکته اساسی است که اگر کسی به دقت به این راهنما نگاه کند پر از آموزش‌های عملی انقلاب‌های رنگی است و به راحتی می‌توان با این کتاب کارگاه آموزشی گذاشت و در حقیقت این کتاب یک خودآموز کامل برای براندازی نرم به شمار می‌آید.یک راهنمای دیگر نیز وجود دارد که درخصوص نظارت بر انتخابات است.با توجه به ارتباط بسیار نزدیک خانه آزادی با CIA به سادگی می‌توان این نتیجه را گرفت که این‌ها دستورالعمل‌ها و خودآموزهای CIA است که به فارسی ترجمه شده است و بدون شک خیلی از کسانی که در بحران‌های اخیر نقش داشتند قطعاً فایل این راهنما و خودآموز را می‌شود در کامپیوتر شخصی‌‌شان پیدا کرد. این اما همه ماجرا نیست. نوع آموزش‌هایی که این سایت در دستور کار خود قرار داده پیش از این به عنوان براندازی نرم در برخی از کشورها عملیاتی شده است. این تجربه‌ها عبارتنداز:

ادامه مطلب

----------------------------------------------------------------------------------------------

http://3.bp.blogspot.com/_wMNtIDuNWao/S24hPr5Q66I/AAAAAAAAASA/hT9w-f7z6ns/s1600/soroush-berlin%2Bsorosh.JPGعبدالکریم سروش که این روزها برای ماندن در عرصه سیاست و دیده شدن کمپین مشترک با منافقین و سکولارها و حتی همجنس گراها تشکیل داده است در نامه ای به مراجع تقلید از انها خواسته است که در برابر ظلم نظام ایستادگی کنند.

به گزارش جهان سروش در این نامه که معلوم نیست برای کدام مرجع تقلید فرضی نوشته آورده است:می دانیم که شما اقطاب و ارکان دین خود از مظلومان مظالم جمهوری اسلامی هستید و از این که معاصی و مفاسد این حکومت جائر نام نیک شما و دامان پاک شریعت را آلوده کرده ظاهری دژم و باطنی نژند دارید و سینه پر آتش خود را به آب صبوری ساکن می‌کنید.
 
وی در بخش دیگری از نامه خود با بیان اینکه اجازه فتوا دادن در ایران به شما داده نمی شود می نویسد:می‌دانیم که شما هم بر این مردم نیک سیرت رحمت می‌آورید که همچنان در چنگال دیو استبداد اسیرند، نه لبخند بر لب دارند نه شادی در دل نه نان در سفره نه دانش در دفتر نه نشاط عیشی نه درمان دلی. مطمئن باشد که نه اسلامیت این سرزمین نه استقلالش، هیچکدام در گروی بقاء مشتی طراران حاکم نیست و پشتیبانی از این "طالبان نامطلوب" نه خشنودی ملت را در پی دارد نه آبروی روحانیت را.

وی در ادامه نامه به مراجع تقلید ایران توصیه می کند که از کشور خارج شوند:مهاجرت چون یک رهنمود دینی و قرآنی و یک شیوه اعتراض مدنی و انسانی و به منزله جستن راهی برای رستن از زندان و رسوا کردن زندانبانان، در سیره عالمان دین ثبت افتاده است و مهاجرت عالمان از ایران به عراق و از عراق به ایران در دوران مشروطه و معاصر سنت نیکو و آزادیخواهانه ای بوده ست. بانگ بلند مهاجرت قفل این سکوت شبهه ناک را خواهد شکست و توهٌم تسلیم ننگین را خواهد زدود.

وی همچنین حوزه نجف را پیشنهاد می کند و می نویسد:حوزه فقهی شیعی نجف پس از رکود و توقف کوتاه، اینک به سابقه هزار ساله خود رجوع می کند و در اندیشه بالندگی دوباره است. نجف اکنون می تواند قم را آزاد کند و نفس فروبردگان و ترس خوردگان قم و مشهد را به فراخنای حوزه فقاهت خود راه دهد تا رسالت دینی و تاریخی شان را با شجاعت بگزارند

----------------------------------------------------------------------------------------------

فرمانده معظم كل قوا در دانشگاه امام حسین(ع):
فتح خرمشهر ضربه اساسی بر پیكره‌ نظام استكبار جهانی بود

خبرگزاری فارس: حضرت آیت الله خامنه‌ای اظهار داشتند: عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر نه تنها یك ضربه عظیم بر پیكر ارتش بعثی بود بلكه ضربه اساسی بر پیكره‌ نظام استكبار جهانی بود كه در پشت سر ماشین جنگی صدام قرار گرفته بودند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، همزمان با سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر، امروز مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع)، با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای فرمانده كل قوا در ابتدای این مراسم با حضور در محل یادمان شهدا، با قرائت فاتحه برای آنان علو درجات مسئلت كردند. سپس رهبر انقلاب اسلامی از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مراسم با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، این روز را یك روز فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب و تاریخ كشور خواندند و تأكید كردند: عامل اصلی آن حادثه بزرگ و درس آموز، روح اعتماد به خدا و نیروی خود بود كه وجود این عامل همیشه می تواند، همانند فتح خرمشهر شگفتی بیافریند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به كلام امام خمینی(ره) مبنی بر اینكه "خرمشهر را خدا آزاد كرد "، افزودند: این سخن امام(ره)، دقیق ترین و حكیمانه ترین سخنی است كه درباره این موضوع گفته شده است زیرا در عملیات بیت المقدس و آزادی خرمشهر، قدرت خداوند متعال در دلها، عزم پولادین، و قدرت ابتكار رزمندگان اسلام تجلی یافت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده كل قوا با تجلیل از ایمان، ایثار، فداكاری، و دلاوری رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس بویژه سردار شجاع، آزاده و فداكار، حاج احمد متوسلیان، خاطر نشان كردند: در طول یك ماه عملیات بیت المقدس، نشانه های اعجاب انگیز فداكاری موج می زد و فتح خرمشهر قلّه این افتخارات است.

ادامه مطلب

----------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.iranax.ir/upload/images/97z11pehp59rccnd7e76.jpg
فاطمه معتمدآریا که به دلایل قضایی خروجش از کشور منع شده بود، پس از عنایت و مهرورزی برخی مسئولان مبنی بر اجازه خروجش از کشور، بلافاصله در فرانسه و در جشنواره کن،بدون حجاب اسلامی و با دستبند سبز حاضر شد.  

فاطمه معتمدآریا با دستبند سبز در جشنواره فیلم کن by sabzphoto.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر جهان،کشف حجاب از سوی فاطمه معتمدآریا در حالی صورت می گیرد،که پس از ممنوع الخروج شدنش اخباری شنیده شد مبنی بر اینکه، وی درصدد ملاقات با برخی از مسئولین جهت رایزنی و خروجش از کشور می باشد. 

وی یک هفته پس از ممنوع الخروج شدن به همراه 2 نفر دیگر از محکومین در نامه ای چنین عنوان کردند: در این سی سال سینماگر شده ام و به واسطه فیلم هایمان در مجامع جهانی نماینده فرهنگ و هویت ایرانی خویش بوده ایم.

ما همواره به فرهنگ کشورمان بالیده م و آن را در معرض تماشای مردم جهان قرار داده ایم.
قضاوت در مورد نماینده فرهنگ و تمدن ایرانی را به عهده خوانندگان می گذاریم.

----------------------------------------------------------------------------------------------

صادق الحسینی:
بیانیه 3جانبه تهران فریب‌‌كاری‌های آمریكا را برملا كرد

خبرگزاری فارس: یك تحلیلگر مسایل ایران و منطقه در مقاله‌ای تاكید كرد كه بیانیه 3جانبه تهران فریب‌كاری‌های آمریكا را برملا و بهانه را از دست آنها گرفت و مدعیان آرامش و ثبات بین‌المللی را رسوا كرد.

"محمد صادق الحسینی " با درج مقاله‌ای برای خبرگزاری فارس، بیانیه تهران و سیاست‌های آمریكا در قبال این دستاورد را مورد بررسی قرار داده است.
در این مقاله آمده است: ناظران بر این عقیده هستند كه دستاوردی كه در توافق تهران برای تبادل اورانیوم به دست آمد، پیروزی چشمگیری برای مدعیان گزینه دیپلماتیك بود كه برخی كشورهای در حال توسعه و مستقل مانند برزیل و تركیه بر روی آن اصرار می‌كنند.
این گروه در مقابل گروهی قرار دارند كه همچنان تحریك و تهدید یا اشاره به جنگ را در دستور كار خود قرار داده‌اند، آمریكا با اصرار اسرائیل در تعامل با برنامه هسته‌ای ایران همواره در این خط فعالیت كرده است.
بنابراین حق تهران است كه برای تحقق این دستاورد جشن بگیرد و‌ آن را پیروزی دیپلماتیك، خوب و ممتازی برای دیپلماسی خود بداند كه با نام دیپلماسی فرش بافی معروف است، چون توانسته است از طریق این دستاورد محور آمریكا و اسرائیل را كه با فعالیت‌های هسته‌ای ایران موضع مخالف دارند، عملا در تنگنای سختی قرار دهد.
آنچه در بیانیه تهران اتفاق افتاد به صورت عملی آخرین پوشش و دستاویز كه آمریكا در تعامل با برنامه هسته‌ای ایران به آن متوسل شده بود را از دست این كشور خارج كرد، این توافق تمام بهانه‌ها را از دست آمریكا برای ادامه تهدیدها و وعده و عیدهای خود گرفت.
طبعا عده‌ای عقیده دارند كه تهران برای مخالفت با واشنگتن نیازی به بهانه ندارد، البته این افراد حق دارند، چون‌ آمریكایی‌ها ثابت كرده‌اند كه سیاست‌های آنان در قبال برنامه‌های جهان عرب و اسلام تنها و تنها بر اساس دیدگاه‌های اسرائیلی و صهیونیستی است كه نمی‌خواهد شرق عربی و مسلمانان بر پایه و اساس درستی بنا گذاشته شوند.

ادامه مطلب

----------------------------------------------------------------------------------------------

مركز پژوهشی «هادو» توكیو در تحقیقی جامع با استفاده از فن‌آوری نانو، تأثیر تلاوت آیه «بسم‌الله‌الرحمن الرحیم» بر آب زمزم را مورد بررسی‌ قرارداد.

ماسارو ایموتو، رئیس مركز پژوهشی«هادو» توكیو با بیان این‌كه در این تحقیق به نتایج ارزنده و عجیبی دست‌یافته‌اند، گفت: تلاوت آیه «بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم» تأثیر عجیبی بر روی بلورهای آب زمزم دارد به طوری كه هنگام تلاوت این آیه مبارك حباب‌های زیبایی بر روی آب تشكیل‌می‌شود.

این پژوهشگر ژاپنی تصریح‌كرد: از بزرگ‌ترین تجاربی كه در نتیجه آزمایش بر روی آب زمزم به‌دست‌آمده، این است كه هنگامی كه در كنار ظرفی از آب زمزم آیاتی از قرآن‌كریم تلاوت‌‌شود،‌ بلورهایی رمزگونه و زیبا بر روی آن شكل‌می‌گیرد.

رئیس مركز پژوهشی«هادو» با اشاره به این‌كه آب زمزم ویژگی‌های خاصی دارد كه تغییر در آن امكان‌پذیر نیست، افزود: این آب ویژگی‌های منحصر به فردی دارد كه در سایر آب‌ها یافت‌نمی‌شود.

وی گفت: با توجه به آزمایش‌ها و مطالعات زیادی كه بر روی آب زمزم انجام‌‌شد، این نتیجه به دست‌آمد كه اگر یك قطره از آب زمزم با هزار قطره آب معمولی مخلوط‌شود، بلورهای تشكیل‌دهنده آن تغییر شكل‌داده و خاصیت آب زمزم را پیدامی‌كنند.

----------------------------------------------------------------------------------------------

مردم فلسطین به صورت خودجوش استفاده از کالاهای اسرائیلی را ممنوع کردند که در اولین اثر خود 17 کارخانه صهیونیستی واقع در سرزمینهای اشغالی ورشکست و یا به شدت خسارت دید.

به گزارش روزنامه البیان امارات درمقاله ای به بررسی اقدام فلسطینی ها در تحریم کردن استفاده از تولیدات و کالاهای اسرائیلی در سرزمینهای اشغالی اشاره کرد. شهرهای مختلف فلسطینی از اواخر هفته گذشته با مشارکت 4 هزار داوطلب فلسطینی به صورت خودجوش تحریم کالاهای اسرائیلی را آغاز کردند.

به نوشته این روزنامه، فلسطینی ها برای اولین بار و به طور رسمی اجازه ورود تولیدات شهرک نشینان را به بازارهای فلسطینی نمی دهند.

هدف از این اقدام فلسطینی ها که با شعار "شروع به خسران اشغالگران کردیم" و "تو و وجدانت" آغاز شد، درحقیقت تحریم ملی فلسطینی علیه کالاهای اسرائیلی به عنوان اهرم فشار اقتصادی و سیاسی در مسیر پایان دادن به اشغالگری و منظم کردن اقتصادی ملی فلسطینی است.

استفاده سالانه فلسطینیان از کالاهای و تولیدات شهرک نشنیان حدود 5 میلیون دلار برآورد شده است در عین حال نزدیک 28 هزار کارگر فلسطینی در شهرک های صهیونیستی احداث شده در سرزمین های اشغالی فلسطینی کار می کنند.

به نوشته البیان، این اقدام فلسطینی ها درحقیقت پاسخی به دسیسه بنیامین نتانیاهو برای محاصره فلسطینیان و درعین حال مبارزه ملی مسالمت آمیز علیه دیوار حائل نژاد پرستانه اسرائیلی ها و همچنین شهرک سازی و یهودی کردن بیت المقدس و دیگر اماکن فلسطینیان و درعین حال مبارزه با هرگونه جنایتهای کشتار اسرائیلیها به شمار می رود. 

این درحالی است که گزارش حاکی است که سیاست تحریم کالاهای اسرائیلی نتیجه داده است از جمله اینکه تاکنون 17 کارخانه اسرائیلی در شهرک های صهیونیستی از کار متوقف شده یا تحت تاثیر شدید این تحریم قرار گرفته است.

البیان در پایان تاکید می کند: هرچند که تاثیر تحریم تولیدات شهرک های صهیونیستی بر اقتصاد اسرائیل فرعی است اما مصداق و مفهوم سیاسی این اقدام بسیار گسترده است و مهمتر از آن اینکه فلسطینی ها دیگر با شهرک نشینان صهیونیستی هیچ تعاملی نخواهند داشت.

 

لوگو دوستان


استخاره با قرآن
 YOUR WORD
 

 YOUR WORD

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 Powered by  MyPagerank.Net


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات