----------------------------------------------------------------------------------------------

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور درباره احتمال حمله رژیم صهیونیستی به ایران، گفت: اصلاً رژیم صهیونیستی در معادلات ما نیست و كوچكتر از آن است كه از این غلط‌ها بكند و گنده‌تر از آن عددی نیست.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ظهر امروز دوشنبه طی سخنانی در دومین همایش ایرانیان خارج از كشور كه در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: از صمیم دل خوشحالم كه خداوند توفیق حضور در جمع شكوهمند و پرشور شما ایرانیان خارج از كشور و سایر میهمانان را عنایت فرمود.
وی در پاسخ به اظهارات ریچارد فراید كه درخواست كرده پس از مرگش او را در اصفهان دفن كنند، تصریح كرد: ایشان با یك ابتكار عمل صدها كتاب را در عشق به ایران در چند جمله خلاصه كردند كه از این احساس تشكر می‌كنم.
رئیس جمهور در همین خصوص ادامه داد: ما خود دكتر ریچارد فراید را در ایران می‌خواهیم بنابراین از طرف ملت ایران یك واحد مسكونی در اصفهان به شما هدیه می‌شود كه می‌توانید هر میزان كه بخواهید از آن استفاده كنید.
احمدی‌نژاد همچنین در ادامه سخنان خود و در پاسخ به اظهارات یكی از ایرانیان مقیم خارج كه به دلیل توهین به ملت ایران از انعقاد یك قرار داد پرسود در كشوری اروپایی انصراف داده بود، گفت: از آن عزیز ایرانی كه در جایی كه شاید جز خدا كسی شاهد نبوده، از ملت ایران با اقدام خود دفاع كرده صمیمانه تشكر می‌كنم و مطمئنم همه فرزندان ایران اگر در چنین شرایطی قرار گیرند مطمئنا این گونه عمل خواهند كرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با طرح سؤالی مبنی بر اینكه چرا ایران مهم است، یادآور شد: خیلی روشن است كه ایران به معنای یك جغرافیا، ملیت یا نقشه سیاسی نیست بلكه یك فرهنگ، تمدن، عشق، عدالت، برادری و انسانیت است كه هیچ یك از این موارد مرزی نمی‌شناسد.
رئیس جمهور خاطرنشان كرد: هر جا كه انسانیت فرهنگ، تمدن، عشق و آزادگی است آنجا نام ایران با افتخار حضور دارد.

احمدی نژاد با بیان اینكه دستاوردهای انسانی میراث مشترك بشریت است، اظهار داشت: هر ارزشی كه در هر نقطه عالم خلق شده و پایدار می‌ماند متعلق به همه بشریت است و نام ایران از آن جهت پایدار مانده كه همواره انسانی و جهانی اندیشیده و انسانی عمل كرده‌ است.
رئیس جمهور همچنین گفت: چرا با ما دعوا دارند و دعوا سر چیست؟ آیا دعوا سر این است كه ایران می‌خواهد یك بمب اتم بسازد؟
احمدی نژاد افزود: سناریویی را طراحی كرده و چند جاسوس رد و بدل كردند و در همین راستا چند هموطن ما را دزدیدند و اسنادی در خصوص جنگ افغانستان منتشر كردند كه همه مردم اینها را می‌دانند الا آن دروغ‌هایی كه در مورد ایران ساختند و آنها در صدد هستند تا با سناریوی تبلیغاتی افرادی را پشت تریبون برده و اینگونه وانمود كنند كه ایران در صدد ساخت بمب اتم است.
وی تصریح كرد: فرض محال كه ایران یك بمب ساخت، شما چند بمب دارید. آیا یك هزار یا 2 هزار در حالی كه خود دولت آمریكا اخیرا اعلام كرده كه 5 هزار و خورده‌ای بمب اتم دارد و اگر مجموعه این كشورهایی كه بداخلاقی می‌كنند جمع كنیم 20 هزار بمب اتم دارند بنابراین آیا آنها واقعا از یك بمب اتم ایران می‌ترسند كه این موضوع از 3 حالت خارج نیست یا دروغ می‌گویند، یا می‌ترسند و یا هم دروغ‌گو بوده و هم ترسو هستند. بنابراین معلوم می‌شود كه ترس آنها بمب نیست.
احمدی نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرب و شتم شهروندان غربی توسط پلیس، گفت: كشورهایی كه حتی یك انتخابات در آنها وجود ندارد با آنها دوست هستند بنابراین مشكل این كشورها آزادی و دموكراسی نیست و تقریبا با همه دیكتاتورترین‌های عالم رفاقت دارند و شاهد بودیم كه از صدام كه فرد دیكتاتوری بود حمایت می‌كردند و زمانی كه دیدند به كارشان نمی‌آید مدل دیگری عمل كردند.
رئیس جمهور صحنه برخورد و نگرانی آنها با ایران را بر سر نحوه مدیریت جهان دانست و خاطرنشان كرد: دلیل اینكه با ما بر سر مدیریت جهان دعوا دارند این است كه تاریخ نشان داده كه ملت ایران از چنان ظرفیتی برخوردار است كه اگر یك فرصتی پیدا كند آنچنان یك جریان فرهنگی و تمدنی راه اندازی می‌كند كه این جریان به سرعت همه جهان را فتح خواهد كرد.
وی ادامه داد: آنها می‌خواهند با تسلط بر خاورمیانه بر كل جهان مسلط شوند در حالی كه معلوم است ملت ایران و ملت منطقه اجازه نمی‌دهند استعمار با رنگ و بوی جدیدی بر منطقه تسلط یافته و ثروت و فرهنگ ما را به یغما ببرد.
احمدی نژاد تاكید كرد: ما با صراحت اعلام می‌كنیم با مدیریتی كه پایه آن در تحقیر انسان‌ها استوار شده مخالفیم و نمی‌توانیم بپذیریم كه كشوری از 12 هزار كیلومتر آن طرف تر آمده و ملت‌ها را تحقیر كنند و از بیان این حقیقت هم واهمه‌ای نداریم ولی مقابله ما با شما مقابله نظامی نیست.
رئیس جمهور به ادعای غربی‌ها مبنی بر جنگ تمدن‌ها اشاره و خاطرنشان كرد: جنگ تمدن‌ها نیز از دروغ‌های تاریخی است. تمدن‌ها همكار و دوست هم هستند و ملت‌ها نیز با هم صمیمی‌اند و امروز نیز ملت ایران با سایر ملت‌ها ارتباط صمیمی دارد و جنگی بین ملت‌ها و فرهنگ‌های اصیل و انسانی وجود ندارد.
وی با بیان اینكه آن چیزی كه امروز در صحنه عالم خودنمایی می‌كند مقابله‌ توحش با فرهنگ و تمدن است، تصریح كرد: برای اثبات اینكه این توحش است نیازمند استدلال زیادی نیست. چرا كه شاهدیم در جنگ جهانی بیش از یكصد میلیون انسان را كشته و به بهانه 11 سپتامبر به افغانستان حمله كردند كه بر اساس برآوردها 110 هزار افغانی كشته داشته است.
وی یادآور شد: تهوش از این بالاتر كه سربازانی را كه برای امرار معاش به ارتش پیوسته‌اند را مجبور به آدم‌كشی می‌كنند می‌گویند اگر نكشی كشته می‌شوی.
رئیس جمهور به دستگیری سربازان انگلیسی كه چندی پیش اتفاق افتاده بود اشاره كرد و گفت: این سربازان كه در آب‌های ایران دستگیر شدند حتی فرق ایران و عراق را هم نمی‌دانستند و برخی‌هایشان فكر می‌كردند در فلسطین هستند و در همین راستا شاهدیم امروز تعداد سربازان آمریكایی كه خودكشی می‌كنند از سربازانی كه كشته می‌شوند بیشتر است.
احمدی نژاد با تاكید بر اینكه ما می‌گویم مسائل جهانی نیازمند منطق، عدالت و گفت‌وگو است و حل مسائل نیازمند عشق است نه جنگ و كشتار، اظهار داشت: می‌گویند جنگ تمدن‌ها، كدام تمدن؟ اعلام كنند تا ما هم بدانیم كه بوش واجد كدام تمدن است.
وی در ادامه یادآور شد: چرا آنقدر گرسنه در جهان وجود دارد آیا جهان پول و ثروت كم دارد در حالی كه چنین نیست و ما شاهدیم هر جای دنیا زحمتی كشیده می‌شود بخشی به صورت خودكار به جیب سرمایه‌داران كلان جهان می‌رود در حالی كه نباید این گونه باشد و ما می‌گویم باید به سمت عدالت برویم و تئوری تنازع بقاء تئوری حیوانی است.
احمدی نژاد با تاكید بر اینكه ارتباط بین ملت‌ها نباید بر پایه جنگ باشد، تصریح كرد: رابطه باید بر اساس عشق، محبت و فداكاری باشد.
رئیس جمهور در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به صدور قطعنامه علیه ایران و اعمال تحریم‌های جدید ابراز داشت قطعنامه صادر می‌كنند در حالی كه امروز پیامی كه از ایران منتشر می‌شود نسیم رحمت است. آیا كسی توانسته نسیم را زندانی كند كه آنها می‌خواهند پیام ملت ایران را با تحریم متوقف كنند.
احمدی نژاد ادامه داد: آنها در همه عرصه‌ها به بن‌بست رسیده‌اند و قادر نیستند مسئله‌ای را حل كنند. "در شرق آسیا نتوانستند دعوای 60 ساله را حل كنند هر چند نمی‌خواهند هم حل كنند. "
وی با بیان اینكه دوره تاریخی آن‌ها به پایان رسیده است، گفت: اگر نظامی در محیط بین‌المللی كارش به جایی رسید كه كوچكترین مسئله خود را با توصل به سلاح حل كرد به این معنی است كه كارش تمام شده در حالی كه مسائل جهانی باید با روش‌های انسانی حل شود.
رئیس جمهور یادآور شد: این‌ها دارند می‌روند و باید بروند چرا كه اگر نروند حركت ملت‌ها تشریف آنها را خواهد برد و در مقابل یك دوره و موج جدیدی آغاز می‌شود كه مبتنی بر انسانیت، یگانه پرستی، عشق، محبت، عدالت، برادری و دوستی است و آنها نمی‌توانند با شیطنت این معادله را تغییر دهند چرا كه این موج همانند رودخانه عظیم با آب زلال است كه می‌خواهند با دو كامیون زباله مسیر آن را متوقف كنند كه شدنی نیست.
احمدی نژاد تاكید كرد: 4 قطعنامه تاكنون صادر كردند ولی بدانند آنقدر قطعنامه صادر كنند كه 4 هزار بشود چرا كه آنها متوجه نیستند كه هر قطعنامه‌ای كه صادر می‌كنند سند محكومیت و رسوایی خودشان است و با این كار نظام بر آمده از اراده خود را زیر سؤال می‌برند.
وی ادامه داد: قطعنامه صادر می‌كنند و بعد می‌گویند كه گفت‌وگو كنیم بسیار خب، ما كه از اول گفتیم كه اهل گفت‌وگو و منطق هستیم و همیشه اهل گفت‌وگو بوده‌ایم و در هر جای دنیا نام ایران برده شده به واسطه منطق و فرهنگ انسانی بوده است. بنابراین اگر خیال كنید كه چماقی بر سر ملت ایران بگیرید هر آنچه كه شما می‌خواهید ملت ایران می‌گوید باید بدانید كه این اتفاق هرگز نمی‌افتد.
رئیس جمهور گفت: خبرنگاری از بنده پرسید: نمی‌ترسید كه به شما حمله كنند؟ گفتم: چه كسی؟ و آن خبرنگار گفت: رژیم صهیونیستی، كه بنده در جواب آن خبرنگار گفتم: اصلا رژیم صهیونیستی در معادلات ما نیست و كوچكتر از آن است كه از این غلط‌‌ها بكند و گنده‌تر از آن عددی نیست.
احمدی‌نژاد با اشاره به اعلام آمادگی آمریكا برای مذاكره با ایران در سطح ‌بالاتر تصریح كرد: ما در سطح بالاتر هم آماده گفت‌وگو هستیم و زمان بوش هم بنده در سفری كه به نیویورك داشتیم آمادگی ایران را برای گفت‌وگو اعلام كردم و سال گذشته نیز به اوباما اعلام كرده كه آماده گفت‌وگو هستیم. الان نیز اعلام آمادگی می‌كنیم.
وی با اعلام این خبر كه شهریور ما آماده گفت‌وگو با اوباما به صورت آزاد و در برابر رسانه‌ها و در خصوص مسائل جهانی هستیم، گفت: ما آماده‌ایم كه با اوباما در سفری كه برای شركت در سازمان ملل خواهیم داشت گفت‌وگو كنیم و هر كس هر منطقی كه داشت روی میز گذاشته تا ببنیم راه حل چه كسی بهتر است.
وی با بیان اینكه اوباما از تغییرات خبر داد كه ما از آن استقبال می‌كنیم اما از آن مایوس هستیم، گفت: ایشان متاسفانه از فرصت‌ها درست استفاده نكرد و در محاسبات خود بیش از اندازه به صهیونیست‌ها بها می‌دهد در حالی كه ملت‌ها هم مهم هستند.
احمدی نژاد ادامه داد: بالاخره ما نفهمیدیم دولت آمریكا تحت سیطره صهیونیست‌هاست یا رژیم صهیونیستی تحت سیطره دولت آمریكاست كه باید سرانجام تكلیف آن را روشن كنند.
رئیس جمهور گفت: اوباما اگر حریف گروه های فشار نیست حداقل می‌تواند در تلویزیون به مردم آمریكا بگوید تا خود مردم حساب آنها را برسند در حالی كه این‌ها آبروی مردم آمریكا را با كارهای خود از بین می‌برند.
احمدی نژاد با تاكید بر اینكه شیوه مدیریت آن‌ها در عراق، افغانستان و سایر نقاط جهان را قبول نداریم، اظهار داشت: ما روش آنها را شكست خورده می‌دانیم كه اگر آنها تعقل كنند این حرف ما به نفع آنها است. چرا كه ما روش نجات آنها را نشان می‌دهیم اما آنها با ادبیات 200 سال قبل با ایران صحبت می‌كنند.
وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: آمریكایی‌ها باید صحبت كردن با ملت‌ها و ادب یاد بگیرند چرا كه وقتی با ملت‌ها حرف می‌زنند كه با نوكر آبا و اجدادی خود صحبت می‌كنند.
احمدی نژاد افزود: آنها به جایی رسیدند كه اسنادی منتشر می‌كنند كه بگویند شكست‌شان در افغانستان تقصیر ایران است در حالی كه این حرف بالا بردن ایران است و یعنی به صورت غیر مستقیم در مسائل در مقابل ایران شكست خورده‌اند البته ما مخالف كشته شدن انسان‌ها هستیم و حتی برای سربازان ناتو نیز ناراحتیم و معتقدیم آنها نیز باید در كنار زن و فرزندان خود باشند.
رئیس جمهور ادامه داد: ما این حرف را از یك لحاظ از شما می‌پذیریم نه اینكه ایرانی‌ها به صورت نظامی با شما مقابله می‌كنند بلكه هر بار كه شما شكست می‌خورید جلوی عدالت و انسانیت شكست خورده‌اید كه امروز ایران محور عدالت طلبی در دنیا است بنابراین هر جا كه اینگونه وارد شوید قطعا شكست خواهید خورد.
وی یادآور شد: غرض ما از گفت‌وگو فریب دادن كسی نیست چرا كه اگر حرف حقی ارائه شود ما آن را قبول می‌كنیم و تاریخ نشان داده ملت ایران در برابر حرف حق نمی‌ایستد اما شما نیز باید قول دهید كه اگر حرف حق شنیدید آن را بپذیرید.
احمدی نژاد با بیان اینكه همه دولت‌ها، ملت‌ها و انسان‌ها باید به طور عادلانه در مدیریت جهانی مشاركت فعال داشته باشند در خصوص لزوم ساختن ایران، اظهار داشت: ساختن ایران فقط خدمت به ایرانی‌ها نیست در حالی كه خدمت به كل بشریت است.
رئیس جمهور یادآور شد: این كشور‌ها تلاش می‌كنند بگویند ایران بیابان است چرا كه از ما عصبانی هستند اما دلیل دیگر آن نیز این است كه آنها می‌خواهند ما آن گونه باشیم كه آنها نشان می‌دهند.
وی ساختن ایران را تقویت جبهه انسانیت، عدالت و ارائه الگو به بشریت توصیف و خاطرنشان كرد: این حرف بنده به این معنی نیست كه اگر در سایر نقاط جهان خدمت كنیم خدمت به بشریت نیست. بلكه ایرانی‌ها در هر جای دنیا كه هستند باید ایرانی باشند یعنی همه را دوست داشته، خدمتگزار و پاك و امین باشند.
احمدی نژاد تاكید كرد: باور بنده این است كه هر ایرانی در هر نقطه عالم حضور دارد یك پرچم برای سرافرازی، عزت و افتخار ایرانیان است.
رئیس جمهور گفت: دلیل عصبانیت آنها این است كه می‌بیینند روح جمعی تمدن ساز و فرهنگ آفرین ایران بیدار شده است و دیگر با یك یا دو نفر طرف نیستند.
وی یادآور شد: صهیونیست‌ها آدم فرستاده‌اند كه بنده را ترور كنند؛ این همه از ملت ایران را ترور كردند، چه شد؟ امروز تك تك ایرانیان یك سیاوش، آرش و یك رزمنده هستند.
رئیس جمهور در پایان سخنان خود خطاب به حاضران گفت: شما امروز در یك نقطه سرنوشت‌ساز تاریخ قرار دارید و محور موج جدیدی هستید كه متعلق به آینده‌ است بنابراین خودتان را مجهز كنید كه آینده درخشان از آن شما است.

 

لوگو دوستان


استخاره با قرآن
 YOUR WORD
 

 YOUR WORD

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 Powered by  MyPagerank.Net


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات