----------------------------------------------------------------------------------------------

احمدی‌نژاد در دیدار با سفیر جدید كشورمان در لبنان:
ایران با ایستادگی در برابر مستكبران آنها را به زانو در آورده است

خبرگزاری فارس: رییس‌جمهور گفت كه امروز جمهوری اسلامی ایران با ایستادگی در برابر مستكبران آنها را به زانو در آورده است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور در دیدار سفیر جدید كشورمان در لبنان نقش این كشور در مناسبات بین‌المللی را بسیار مهم و دارای اهمیت خوانده و گفت: امروز لبنان به خاطر مقاومت نقش كلیدی را در منطقه ایفا می‌كند كه باید این امر مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران پشتیبان مردم لبنان و مقاومت است چرا كه اساس كار هر دو كشور بر مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویان است.
رییس‌جمهور با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران و لبنان روابط بسیار مستحكمی با یكدیگر دارند، تصریح كرد: در مناسبات امروز باید تلاش شود تا روابط بین دو كشور گسترش چشمگیری پیدا كند.
احمدی‌نژاد ادامه داد: در شرایط كنونی باید تلاش شود تا گروه‌ها و احزاب مختلف و همچنین شخصیت‌های سیاسی لبنان به ایران سفر كنند چرا كه این دیدارها باعث افزایش همكاری‌ها بین دو كشور خواهد شد.
وی با بیان اینكه در شرایط كنونی قدرت‌های استعماری در حال افول هستند، اظهار داشت: امروز در جهان كشوری با قدرت فرهنگی به نام ایران در حال ظهور است، قدرتی كه با آرمان‌های انسان‌دوستانه توانسته‌ در برابر قدرت‌های زورگو بایستد؛ قدرت‌هایی كه به دنبال منافع شخصی خود هستند.
احمدی‌نژاد افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران با ایستادگی در برابر مستكبران آنها را به زانو در آورده و باعث شده كه این كشورها در سراشیبی سقوط قرار گرفته و از سوی دیگر خود به مقاوم‌ترین ملت در جهان تبدیل شود.
رییس‌جمهور با بیان اینكه ملت ایران قدرتی فرهنگی و انسانی‌ است، گفت: آن چیزی كه باعث شده امروز ملت ایران به یك قدرت نوظهور در جهان تبدیل شود توكل به خدا و حضرت ولی‌عصر(عج) است.
وی با تاكید بر اینكه سفیران جمهوری اسلامی ایران سفیران كشور امام زمان هستند، خاطرنشان كرد: شما سفرا باید در دوران مأموریت خود طوری فعالیت كنید كه اگر ایشان قرار شد نمره‌ای به شما دهند نمره قبولی دریافت كنید.
در این دیدار غضنفر ركن‌آبادی سفیر جدید كشورمان در لبنان نیز گزارشی از میزان روابط اقتصادی، سیاسی بین دو كشور و همچنین اولویت‌های كاری خود در لبنان را به رییس جمهور ارائه كرد.
همچنین رییس‌جمهور در دیدار با سفیر جدید كشورمان در بولیوی، این كشور را مهم و دارای اهمیت برای جمهوری اسلامی دانست و خواستار افزایش همكاری‌ها در زمینه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با این كشور شد.
احمدی‌نژاد در این دیدار گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران و بولیوی ارتباط خوبی در زمینه‌های مختلف با یكدیگر دارند كه امیدوارم در آینده‌ای نزدیك و با تلاش هر چه بیشتر این مناسبات افزایش یابد.
رییس‌جمهور ادامه داد: سفرای جمهوری اسلامی ایران در كشورهای مختلف بویژه بولیوی باید تلاش كنند تا سرنخ‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را با یكدیگر متصل كنند تا شاهد افزایش همكاری‌های دوجانبه باشیم.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه در این كشور روابط برپایه صمیمیت و دوستی است، خطاب به سفیر جدید كشورمان در بولیوی گفت كه باید تلاش شود تا از این صمیمیتی كه در این كشور وجود دارد در راستای ارتقاء همكاری‌ها استفاده شود چرا كه در جهان امروز نگاه ویژه‌ای به سمت جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
رییس‌جمهور با تأكید بر اینكه امروز سفرای جمهوری اسلامی ایران همانند سایر سفرای مختلف در جهان نیستند، گفت: در تمامی كشورهای جهان امروز نگاه ویژه‌ای به سفرای ایران وجود دارد كه علت این امر موقعیت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یك قدرت نوظهور است كه صحنه جهانی را تحت تأثیرقرار داده است.
وی خواستار برقراری روابط عاطفی بین دو ملت شده و اظهار داشت: مردم كشور بولیوی همچون گذشته برای دولت و ملت ایران عزیز هستند.
در این دیدار قزیلی سفیر جدید كشورمان در بولیوی گزارشی از میزان همكاری‌های دو كشور و اولویت‌های كاری خود در بولیوی به رییس‌جمهور ارائه كرد.

 

لوگو دوستان


استخاره با قرآن
 YOUR WORD
 

 YOUR WORD

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 Powered by  MyPagerank.Net


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات