تبلیغات
سربازان ولایت - سفیر سابق اتریش به جاسوسی 22 سفارت اروپا در حوادث انتخابات اعتراف كرد
 

----------------------------------------------------------------------------------------------

خبرگزاری فارس: سفیر سابق اتریش در ایران گفت: "ما از طریق 22 سفارتخانه و دیپلمات‌هایی كه به سطح شهر اعزام می‌شدند، اطلاعات كسب می‌كردیم اما از طرف ایران مواخذه می‌شدیم كه نباید گزارش تهیه كنیم چرا كه این امر یك مسأله داخلی است و خارجی‌ها نباید در آن دخالت كنند. "به‌ گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه اینترنتی "پومد " (Pomed) در گزارشی مفصل به بررسی سلسله مباحثاتی پرداخت كه در "مركز بین‌المللی وودرو ویلسون " (Woodrow Wilson International Center) برگزار شده و به بررسی مسائل مرتبط با ایران در یك‌سال گذشته و دیپلماسی ایالات متحده در قبال كشورمان اختصاص داشتند.

در این سلسله نشست‌های ضدایرانی، دو كارگروه از كارشناسان به بحث و بررسی موضوعات مختلف در رابطه با ایران پرداختند، كارگروه اول، تحت مدیریت "پروفسور شائول باخاش " (Shaul Bakhash) از دانشگاه جورج میسون قرار داشته و اعضای آن را "مایكل پوستل " (Michael Postl)، سفیر پیشین اتریش در ایران و "نیكلاس برنز " (Nicholas Burns)، معاونت سابق امور سیاسی وزارت خارجه آمریكا و استاد كنونی دانشگاه هاروارد تشكیل می‌دادند.
كارگروه دوم تحت مدیریت "پروفسور كاوه احسانی " از دانشگاه دی‌پاول از اعضایی همچون "فریده فرهی " از دانشگاه هاوایی و "سوزان مالون " (Suzanne Malone)، كارشناس مسائل خاورمیانه از مركز سابان تشكیل می‌شد.

 اعتراف كارشناسان ضدایرانی به حضور حماسی مردم در انتخابات 22 خرداد
در این جلسه نشست چندین ساعته، «مایكل پوستل» سفیر پیشین اتریش در تهران در آغاز سخنان خود به مسائل پس از انتخابات ریاست جمهوری كشورمان پرداخت.
وی تأكید كرد كه استقبال مردم ایران از این انتخابات بسیار بالا بوده و در میان ایرانیان مقیم خارج میزان مشاركت در این انتخابات تا 300 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
پوستل به عنوان دیپلماتی كه در ایران حاضر بوده است از خاطرات خود در خصوص اختلافات پس از انتخابات در این نشست سخن گفت.
وی در ادامه به نقش اتحادیه اروپا كه 22 سفارتخانه در تهران دارد پرداخته و اظهار داشت كه این اروپا در هفته‌های پس از انتخابات از نزدیك مسائل را تعقیب كرده

از ایران می‌خواست كه در مورد نتایج انتخابات تحقیق و تفحص به عمل آورد، اتحادیه اروپا از ایران می‌خواست كه دست از آنچه وی حمله به تظاهرات مسالمت‌آمیز می‌خواند، بردارد و حق گردهمایی و اجتماعات را به‌رسمیت شناسد.

 اعتراف سفیر اتریش به جمع آوری اطلاعات از فتنه 88
سفیر پیشین اتریش در تهران تصریح كرد: "ما از طریق تویتر و سفارتخانه‌هایی كه دیپلمات‌های خود را به سطح شهر اعزام می‌كردند اطلاعات زیادی كسب می‌كردیم اما از سوی مقامات ایرانی مورد مواخذه قرار می‌گرفتیم كه نباید در سطح شهر حاضر شده و گزارش تهیه كنیم چرا كه این یك مساله داخلی است و خارجی‌ها نباید در آن دخالت كنند. "

اتحادیه اروپا چهار دور مذاكرات با توجه به كنوانسیون سازمان ملل متحد در خصوص حقوق كودكان و كنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی برگزار كرد.
از سال 2004 اتحادیه اروپا به‌دنبال راه‌حلی دیپلماتیك برای پرونده هسته‌ای ایران است، اما اگر كسی بخواهد سیاست خارجی ایران را بفهمد باید اول درك درستی از سیاست داخلی این كشور به‌دست آورد.
در ادامه نیكلاس برنز معاونت سابق امور سیاسی وزارت خارجه آمریكا و استاد كنونی دانشگاه هارواردنیز وارد گود این گفتمان شده و با تأكید بر اینكه تدوین یك راهبرد جامع در خصوص ایران امری مشكل است، می‌گوید: ایران با چالش‌های متعددی مواجه است.
وی با تكرار ادعای صهیونیستی حمایت كشورمان از تروریسم، ایران را متهم كرد كه به مردم خود ظلم كرده و با توسعه ظرفیت‌های هسته‌ای خود به خطری جدی برای جهان عرب، رژیم صهیونیستی، آسیا، اروپا و ایالات متحده بدل شده است.
برنز مدعی شد كه هرچند جامعه جهانی متفق‌القول بر این باور است كه ایران نباید به قدرتی هسته‌ای بدل شود و در ضمن غرب مدت‌هاست كه در مذاكره با ایران تلاش و جدیت به خرج داده است اما "ما همیشه با نیروی دافعه از سوی دولت ایران مواجه شده‌ایم. "

 

لوگو دوستان


استخاره با قرآن
 YOUR WORD
 

 YOUR WORD

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 Powered by  MyPagerank.Net