تبلیغات
سربازان ولایت - فتح خرمشهر ضربه اساسی بر پیكره‌ نظام استكبار جهانی بود
 

----------------------------------------------------------------------------------------------

فرمانده معظم كل قوا در دانشگاه امام حسین(ع):
فتح خرمشهر ضربه اساسی بر پیكره‌ نظام استكبار جهانی بود

خبرگزاری فارس: حضرت آیت الله خامنه‌ای اظهار داشتند: عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر نه تنها یك ضربه عظیم بر پیكر ارتش بعثی بود بلكه ضربه اساسی بر پیكره‌ نظام استكبار جهانی بود كه در پشت سر ماشین جنگی صدام قرار گرفته بودند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، همزمان با سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر، امروز مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع)، با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای فرمانده كل قوا در ابتدای این مراسم با حضور در محل یادمان شهدا، با قرائت فاتحه برای آنان علو درجات مسئلت كردند. سپس رهبر انقلاب اسلامی از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مراسم با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، این روز را یك روز فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب و تاریخ كشور خواندند و تأكید كردند: عامل اصلی آن حادثه بزرگ و درس آموز، روح اعتماد به خدا و نیروی خود بود كه وجود این عامل همیشه می تواند، همانند فتح خرمشهر شگفتی بیافریند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به كلام امام خمینی(ره) مبنی بر اینكه "خرمشهر را خدا آزاد كرد "، افزودند: این سخن امام(ره)، دقیق ترین و حكیمانه ترین سخنی است كه درباره این موضوع گفته شده است زیرا در عملیات بیت المقدس و آزادی خرمشهر، قدرت خداوند متعال در دلها، عزم پولادین، و قدرت ابتكار رزمندگان اسلام تجلی یافت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده كل قوا با تجلیل از ایمان، ایثار، فداكاری، و دلاوری رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس بویژه سردار شجاع، آزاده و فداكار، حاج احمد متوسلیان، خاطر نشان كردند: در طول یك ماه عملیات بیت المقدس، نشانه های اعجاب انگیز فداكاری موج می زد و فتح خرمشهر قلّه این افتخارات است.

ایشان جوانان را به مطالعه گوشه هایی از این عملیات افتخار آفرین كه به رشته تحریر درآمده است، توصیه كردند و افزودند: عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر نه تنها یك ضربه عظیم بر پیكر ارتش بعثی بود بلكه ضربه اساسی بر پیكره‌ نظام استكبار جهانی بود كه در پشت سر ماشین جنگی صدام قرار گرفته بودند.
فرمانده كل قوا با تأكید بر اینكه عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر، عرصه ناتوانی قدرتهای مادی در مقابل ایمان، معنویت و فداكاری بود، خاطر نشان كردند: امروز نیز همان كسانی در مقابل ملت ایران قرار گرفته اند، كه در آن زمان پشتیبان و حامی دشمن ملت ایران بودند، و همانند آن زمان توان رویارویی با مجموعه انسانی متكی بر ایمان، عزم،‌ همت و فداكاری را ندارند.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: دشمنان ملت ایران سعی دارند با تبلیغات خود،‌ حقایق را وارونه جلوه دهند، در حالیكه خود آنها عامل ناامنی و جنایت در بیشتر مناطق دنیا بویژه در افغانستان، پاكستان، عراق و فلسطین اشغالی هستند.
ایشان تأكید كردند: دشمنان ملت ایران،‌ همانگونه كه در سال 61 شكست خوردند امروز هم قطعاً شكست خواهند خورد.
رهبر انقلاب اسلامی،‌ نظام جمهوری اسلامی ایران بر خلاف سایر نظامهای سیاسی، دارای پیام دانستند و افزودند: پیام نظام اسلامی، همان ارزشها، انسانیت و نجات ملتها از چنگ قدرتهای سلطه طلب است و ملتهای جهان اكنون تشنه چنین پیامی هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای،‌ این پیام را عامل اصلی رویارویی جهانخواران با ملت ایران برشمردند و خاطر نشان كردند: 31 سال است كه این رویارویی در اشكال مختلف از جمله حمله نظامی،‌ تهاجم سیاسی، محاصره اقتصادی و انواع تهدیدها ادامه داشته است اما ایستادگی ملت ایران باعث شده كه شجره طیبه و بنای مستحكم نظام اسلامی روز به روز سرافرازتر و ریشه دارتر شود.
ایشان با تأكید بر اینكه اكنون رویارویی دشمنان با ملت ایران در كمال ناامیدی انجام می شود، افزودند: امروز هم محاسبات دشمنان،‌ محاسبات غلطی است زیرا ایستادگی و قدرت معنوی ملت ایران به ویژه جوانان مؤمن و با همت كشور، موجب دلگرمی،‌ بیداری و امید ملتهای دیگر شده است.
فرمانده كل قوا دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) و سایر مراكز علمی نیروهای مسلح را به بهره گیری بیش از پیش از فرصت و استعداد جوانی توصیه و خاطر نشان كردند: استفاده مناسب و بهینه از این فرصت ها بزرگترین شُكر است.
در این مراسم پیش از سخنرانی مقام معظم رهبری سردار سرلشكر محمدعلی جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران در سخنانی، گزارشی از راهبردهای تعالی بخش سپاه و تربیت نیروهای پاسدار مؤمن، شجاع، انقلابی و متخصص ارائه كرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای تربیت فرماندهان خود در چارچوب رویكردهای معنوی و اخلاقی، دوره ها و كلاسهای ویژه ای با بهره گیری از علما و اساتید مجرب برگزار می كند.
فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین بر آمادگی سپاه برای دفاع از انقلاب اسلامی و عمل به تكلیف انقلابی خود تأكید كرد.
سپس سردار سرتیپ صفاری فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) در گزارشی از فعالیتهای این دانشگاه گفت: برگزاری دوره های بصیرت پاسداری، تعامل هدفمند با دانشگاهها و مراكز آموزش عالی و اجرای آموزشهای تاكتیكی و اردوهای رزمی از جمله اقدامات انجام شده در دانشگاه امام حسین (ع) است.
همچنین در این مراسم تعدادی از اساتید، مربیان، فرماندهان و دانشجویان نمونه دانشگاه امام حسین (ع) جوایز خود را از دست فرمانده كل قوا دریافت كردند.
در ادامه این مراسم پس از اجرای نمایش میدانی، و قرائت میثاق پاسداری، ورزش‌های رزمی، عملیات اعتماد به نفس و عملیات هلی‌برد نیز انجام شد.
در پایان این مراسم یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.

 

لوگو دوستان


استخاره با قرآن
 YOUR WORD
 

 YOUR WORD

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 Powered by  MyPagerank.Net