تبلیغات
سربازان ولایت - بیانیه 3جانبه تهران فریب‌‌كاری‌های آمریكا را برملا كرد
 

----------------------------------------------------------------------------------------------

صادق الحسینی:
بیانیه 3جانبه تهران فریب‌‌كاری‌های آمریكا را برملا كرد

خبرگزاری فارس: یك تحلیلگر مسایل ایران و منطقه در مقاله‌ای تاكید كرد كه بیانیه 3جانبه تهران فریب‌كاری‌های آمریكا را برملا و بهانه را از دست آنها گرفت و مدعیان آرامش و ثبات بین‌المللی را رسوا كرد.

"محمد صادق الحسینی " با درج مقاله‌ای برای خبرگزاری فارس، بیانیه تهران و سیاست‌های آمریكا در قبال این دستاورد را مورد بررسی قرار داده است.
در این مقاله آمده است: ناظران بر این عقیده هستند كه دستاوردی كه در توافق تهران برای تبادل اورانیوم به دست آمد، پیروزی چشمگیری برای مدعیان گزینه دیپلماتیك بود كه برخی كشورهای در حال توسعه و مستقل مانند برزیل و تركیه بر روی آن اصرار می‌كنند.
این گروه در مقابل گروهی قرار دارند كه همچنان تحریك و تهدید یا اشاره به جنگ را در دستور كار خود قرار داده‌اند، آمریكا با اصرار اسرائیل در تعامل با برنامه هسته‌ای ایران همواره در این خط فعالیت كرده است.
بنابراین حق تهران است كه برای تحقق این دستاورد جشن بگیرد و‌ آن را پیروزی دیپلماتیك، خوب و ممتازی برای دیپلماسی خود بداند كه با نام دیپلماسی فرش بافی معروف است، چون توانسته است از طریق این دستاورد محور آمریكا و اسرائیل را كه با فعالیت‌های هسته‌ای ایران موضع مخالف دارند، عملا در تنگنای سختی قرار دهد.
آنچه در بیانیه تهران اتفاق افتاد به صورت عملی آخرین پوشش و دستاویز كه آمریكا در تعامل با برنامه هسته‌ای ایران به آن متوسل شده بود را از دست این كشور خارج كرد، این توافق تمام بهانه‌ها را از دست آمریكا برای ادامه تهدیدها و وعده و عیدهای خود گرفت.
طبعا عده‌ای عقیده دارند كه تهران برای مخالفت با واشنگتن نیازی به بهانه ندارد، البته این افراد حق دارند، چون‌ آمریكایی‌ها ثابت كرده‌اند كه سیاست‌های آنان در قبال برنامه‌های جهان عرب و اسلام تنها و تنها بر اساس دیدگاه‌های اسرائیلی و صهیونیستی است كه نمی‌خواهد شرق عربی و مسلمانان بر پایه و اساس درستی بنا گذاشته شوند.

یكی از كارشناسان ارشد هسته‌ای ایران كه در تیم رسمی مذاكره كننده این كشور با گروه 1+5 نیز حضور داشت، نقل می كند كه نماینده یكی از كشورهای اروپایی كه موضع مشابهی با آمریكا دارد و ایران را به استفاده از سلاح هسته‌ای تهدید می‌كند، در زمان شدت گرفتن گفت‌وگوها با ایران درباره حق این كشور در غنی‌سازی، سیگار خود را با عصبانیت خاموش كرد و خطاب به نماینده ایران گفت: "پروژه هسته‌ای شما باید از اساس متوقف شود، درست همانطور كه من سیگارم را خاموش كردم. "
بر اساس این مقاله این در حقیقت موضع آمریكاست و هر دوی این موضع‌گیری‌ها از دیدگاه صهیونیستی سرچشمه گرفته است و معتقد است كه باید اساسا از ورود ایران در این عرصه ممانعت شود، حال چه ایران بخواهد به ساخت سلاح هسته‌ای اقدام كند، یا این كار را نكند.
صادق الحسینی می‌افزاید: در اوج حمله آمریكا به عراق در پی شایعات این كشور مبنی بر وجود سلاح‌های كشتار جمعی در عراق كه بعدها دروغ بودن آن مشخص شد، "كالین پاول " وزیر خارجه وقت‌ آمریكا هنگامی كه در مقابله با استدلال‌های محكم ایران درباره حق آن كشور در غنی‌سازی اورانیوم به سختی افتاده بود، گفت: ایران برزیل نیست كه مانند این حق را به آن بدهیم و به آن اطمینان كنیم، برزیل كشوری دموكراتیك است كه می‌شود به آن اعتماد كرد، اما ایران تافته جدا بافته‌ای است كه نمی‌توان به آن اطمینان كرد، این در حالی است كه برزیل امروز به عنوان همین دولت دموكراتیك كه غرب به آن اعتماد كرده است و از سوی تهران نیز مورد قبول قرار گرفته و ضمانت‌های ملموسی را از غرب در تبادل اورانیوم به دست آورده است، وارد این موضوع شده تا تحریك‌ها و تهدیدها در این زمینه را پایان دهد. حال چه شده كه غرب و آمریكا به صورت اخص این تبادل را نیز رد كرده و اعلام نمودند كه این بیانیه تهران برای از بین بردن تمام آنچه كه آن را تردیدهای این كشورها پیرامون برنامه هسته‌ای تهران می‌دانند، از بین نمی‌برد؟
پاسخ این سوال در دروغ بزرگی است كه غرب و بویژه آمریكا در قبال ایران و هر كشور دیگر جهان سومی كه جرأت شنا كردن بر خلاف جریان این كشورها را داشته باشد، اعمال می‌كنند، در این دیدگاه انرژی هسته‌ای برای ایران به نسبت این كشورها با بمب اتمی مساوی است. به همین علت این موضوع تكرار شد و پرونده‌ای با نام پرونده هسته‌ای ایران باز شد.
بنابراین تمام افرادی گه می‌گویند آمریكا و اسرائیل و هم پیمانان آنها برای ابراز نگرانی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران نیاز به بهانه ندارند، حق دارند. ایران كشوری مستقل و آزاد از وابستگی آمریكاست و همین موضوع كافی است كه اسرائیل و هم پیاله‌ای‌های آن را نگران كند، چه برسد به اینكه این كشور به كشوری هسته‌ای تبدیل شود.
صادق‌الحسینی می‌افزاید: در همین راستا یكی از همین افراد وابسته به اسرائیل چند روز پیش روی آنتن زنده در مورد بحث درباره حق ایران در غنی‌سازی اورانیوم در ایران كه قوانین آژانس انرژی اتمی نیز بر آن مطابقت می‌كند، به من گفت: ما باید واقع‌گرا باشیم، ممكن نیست ما بپذیریم كه كشوری مانند ایران كه خارج از اراده آمریكا فعالیت می‌كند به توانمندی هسته‌ای دست یابد، این در حالی است كه این موضوع از اسرائیل پذیرفته شده است، چون این رژیم زیر چتر آمریكا فعالیت می‌كند و از ناوگان اتمی گسترده‌ای برخوردار است و حتی حق استفاده از سلاح هسته‌ای را نیز دارد، این همان چیزی است كه تضمین كننده امنیت و ثبات منطقه‌ای به شمار می‌رود!
این حقیقت آشكاری است كه نه تنها در ورای رد كردن توافق تهران از سوی آمریكا قرار دارد، بلكه خشم و ناراحتی صهیونیست‌ها را هر گاه كه سازشی در افق این اختلافات جهانی به چشم می‌خورد به همراه دارد، البته اصل تشكیل آنچه كه برنامه هسته‌ای ایران نامیده شده است، نیز اسرائیل را ناراحت كرده است، چون هدف از تمام اتفاقاتی كه در طول سال‌های گذشته روی داده است، باقی ماندن چیزی به نام پرونده هسته‌ای ایران در روی میز بین‌المللی است كه می‌توان آن را پرونده ارتباط درگیری‌ها میان این كشور مستقل و آزاد از وابستگی به آمریكا دانست كه می‌تواند به عنوان شمشیری برهنه بر گردن كشورهایی تلقی شود كه فكر و جرأت خروج از اراده و قیمومیت آمریكا و اسرائیل بر سرشان خطور می‌كند كه تحت بهانه‌های خروج از اراده بین‌المللی و جامعه جهانی آن را تحت فشار قرار دهد.
این تحلیلگر مسایل منطقه‌ای ادامه می‌دهد: این دروغی است كه امروز بیش از هر زمان دیگری برای افراد عاقل رسوا شده است و كسانی كه می‌دانند سازش‌ها و معامله‌ها چگونه در پشت پرده انجام می‌شود، آن را معادله غلبه موروثی از زمان جنگ دوم جهانی نام گذاشته‌اند.
این معادله هر گاه كه به علت رشد آگاهی و بیداری برخی از كشورها و دولت‌های آزاد از ثبات خود خارج شود، بازسازی و اصلاحاتی در آن ایجاد می‌شود و از زمان پایان جنگ سرد میان‌ آمریكا و روسیه تحت عناوین جدیدی بروز پیدا می‌كند.
بیانیه تهران نیز امروز به عنوان شاخصی جدید در ضربه خوردن این معادلات ظالمانه در حق ملت‌های مستقل و آزاد خود را نشان داده است تا [تلاش‌های] جدید را به تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مختلف با هدف از بین بردن این معادلات ظالمانه ایجاد كند. زمان زیادی نخواهد گذشت تا حقیقت از پشت پوشش‌ این هیاهوهای كاذب در مورد ‌آنچه خطر هسته‌ای آرمان‌های هسته‌ای ایران نامیده می‌شود، خود را نشان دهد، بویژه اینكه تهران خطر قدرت و توانایی غرب در خاموش كردن شعله استقلال آن را پشت سر گذاشته است.
بیانیه تهران آغازی بر رسوایی مدعیان و ناله‌كنندگان بر امنیت و آرامش بین‌المللی به شمار می‌رود و اگر معادله بازدارندگی كه تهران آن را به صورت میدانی كسب كرد، نبود؛ رسیدن به این بیانیه ممكن نبود.

 

لوگو دوستان


استخاره با قرآن
 YOUR WORD
 

 YOUR WORD

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 Powered by  MyPagerank.Net