تبلیغات
سربازان ولایت - نیوزویک: احمدی‌نژاد استاد ساختن برگه‌های برنده در آخرین دقایق است
 

----------------------------------------------------------------------------------------------

یک نشریه آمریکایی با اشاره به ابتکار ایران در بیانیه تهران گزارش داد: در حالی که اوباما ماه‌ها روی برنده شدن آمریکا در موضوع هسته‌ای ایران کار می‌کند، احمدی‌نژاد ثابت کرده که استاد ساختن برگ‌های برنده در آخرین دقایق است.

به گزارش شبکه ایران، هفته‌نامه آمریکایی نیوزویک در گزارشی با اشاره به بیانیه سه‌جانبه هسته‌ای تهران تصریح کرد: احمدی‌نژاد نشان داد که استاد ساختن برگه‌های برنده‌ای است که باعث تفرقه میان دشمنانش می‌شوند.

این نشریه آمریکایی با اشاره به بیانیه سه‌جانبه تهران که روز گذشته میان ایران، ترکیه و برزیل به امضا رسید، خاطرنشان کرد: تفاوت‌های اساسی میان این بیانیه با پیشنهاد کشورهای گروه وین که سال گذشته عرضه شده بود، دیده می‌شود.

به نوشته نیوزویک، در پیشنهاد سال گذشته، چرخه کامل غنی‌سازی اورانیوم در ایران متوقف می‌شد و این موضوعی بود که شورای امنیت بر آن پافشاری می‌کرد اما احمدی‌نژاد تاکید داشت که ایران به هیچ وجه به توقف و تعلیق برنامه غنی‌سازی اورانیوم در سانتریفیوژهای خود اقدام نمی‌کند.

نیوزویک با بیان اینکه ایران با امضای این بیانیه سه‌جانبه، در حقیقت شکافی عمیق میان طرفداران تحریم به رهبری ایالات متحده و کشورهای مخالف آن مانند روسیه، ترکیه، برزیل و چین انداخت، تصریح کرد: احمدی‌نژاد با کمی تغییر در مواضع خود، کشورهای بیشتری را به موضع خود نزدیک کرد.

این نشریه با بیان اینکه سران غربی در واکنش به بیانیه تهران با یکدیگر اتفاق نظر پیدا کرده‌اند، افزود: "احمد داوود اوغلو" وزیر امور خارجه ترکیه نکته اصلی را خاطرنشان کرد و گفت که گفتگوهای مبادله نشان داد تهران خواستار بازگشایی مسیری سازنده است و دیگر هیچ زمینه‌ای برای تحریم‌ها و فشارهای جدید وجود ندارد.

به نوشته این هفته‌نامه آمریکایی، اکنون این فشار بر آمریکا وجود دارد که به متحدان خود ثابت کند هنوز زمینه برای اعمال تحریم‌های جدید ایران وجود دارد؛ چرا که روسیه و چین از حمایت خود از این تحریم‌ها عقب‌نشینی کرده‌اند.

نیوزویک در پایان تاکید کرد: در حالی که اوباما ماه‌ها روی برنده شدن آمریکا در موضوع هسته‌ای ایران به سختی کار می‌کند، احمدی‌نژاد ثابت کرده که هنوز استاد ساختن برگ‌های برنده در آخرین دقایق است؛ برگ‌هایی آنقدر کلیدی که بتواند میان دشمنان ایران اختلاف بیندازد.

 

لوگو دوستان


استخاره با قرآن
 YOUR WORD
 

 YOUR WORD

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 Powered by  MyPagerank.Net