تبلیغات
سربازان ولایت - اقدام شجاعانه شما گامی در شکستن این طلسم است
 

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389

اقدام شجاعانه شما گامی در شکستن این طلسم است

نویسنده: سرباز ولایت 3   طبقه بندی: اخبار، 

----------------------------------------------------------------------------------------------

حمایت قاطع آیت الله سبحانی از سیاست افزایش جمعیت در نامه به رییس‌جمهور
اقدام شجاعانه شما گامی در شکستن این طلسم است

گروه اجتماعی: «شعار دو بچه کافی است را قبول ندارم، این مساله سیاست غلطی بود كه غربی‌ها انتخاب كرده و امروز پشیمان هستند و سرمایه سنگینی برای حفظ هویت و فرهنگ خود می‌پردازند، چرا باید در مسیری قرار بگیریم كه نتیجه آن مشخص است؟»

سه هفته قبل، رییس جمهور با بیان این عبارات خطاب به مردم، رسما حمایت دولت دهم از سیاست افزایش جمعیت در کشور را اعلام کرد و از سیاست های موسوم به کنترل و تحدید جمعیت به شدت انتقاد کرد و این در حالی بود که مدتی قبل از آن نیز رییس جمهوراعلام کرده بود: «دولت از سال 1389 برای هر نوزاد یک میلیون تومان به حساب سرمایه‌گذاری واریز می‌کند»

پس از اعلام این موضوع از سوی دکتر احمدی نژاد، موافقین و مخالفین این سیاست هر یک به ارائه نقطه نظرات خود در این رابطه پرداختند.

پزشکیان، وزیر بهداشت دولت اصلاحات در اظهاراتی سخنان رییس جمهور را «غیرعلمی» توصیف نمود اما از سوی دیگر حسینیان، نماینده تهران در مجلس این سیاست را «از لحاظ تجربی و علمی بسیار منطقی و کارشناسانه» دانست و در همین راستا، احمدی نژاد بار دیگر این بار در 9 اردیبهشت ماه و در حالی که در همایش روز ملی شوراهای اسلامی سخن می‌گفت‌، تاکید کرد: « غربی‌ها 40 سال پیش گفتند كه جمعیت را كنترل كنید، بچه مزاحم است و بچه كمتر زندگی بهتر. اكنون ببینید همان‌ها به كجا رسیدند به جایی رسیده‌اند كه جمعیت آنها پیر شده‌اند و دارد از بین می‌رود و چند سالی است كه خانواده‌ها را تشویق می‌كنند كه فرزند بیاورند و امكانات در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند، برای این كه جمعیت داشته باشند و هرساله نیز مجبور هستند مقداری جمعیت وارد كنند. عده‌ای در كشور ما نیز پیدا شدند كه چشم بسته گفتند ببینیم آنها چكار می‌كنند، ما نیز همان كار را بكنیم و گفتند دو بچه كافی است و در این ارتباط قانون وضع كردند و گفتند سه بچه را بیشتر بیمه نمی‌كنیم، در صورتی كه نگاه و اعتقاد ما با آنها فرق می‌كند و معیارهای ما با آنها متفاوت است» و در ادامه نیز تصریح کرد:
«من گفتم چرا می‌گویید كه مردم از ترس فقر بچه خود را از بین ببرند. خداوند می‌فرماید از ترس فقر بچه‌های خود را نكشید، ما آنها و شما را روزی می‌دهیم. می‌گویند دو بچه كافی است. یعنی اینكه 40 سال دیگر چیزی از ملت ایران وجود ندارد.»

‌اما شاید در این میان بیش از همه نامه اخیر آیت الله جعفر سبحانی خطاب به رییس جمهور مورد توجه باشد.

ویدر نامه ای که امروز خبرگزاری رسا آن را منتشر ساخته است، تحدید نسل را به مصلحت نظام و کشور ندانسته اند و ضمن حمایت از برنامه های دولت در زمینه جمعیت، خواستار رفع برخی موانع در این زمینه شدند.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور انور جناب آقای دکتر احمدی نژاد
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با اهداء سلام
امید است وجود مبارک قرین صحت و سلامت بوده و خدمات ارزنده شما مقبول درگاه الهی گردد.

تلو مذاکره حضوری در دیدار قم، یادآور می شود که تحدید نسل به مصلحت نظام و کشور نیست و خوشبختانه جنابعالی نیز با این نظر موافقت نموده که مایه خوشحالی است و اقدام شجاعانه حضرتعالی در مورد پرداخت یک میلیون تومان برای هر نوزاد ایرانی، خود گامی در شکستن این طلسم است، ولی موانعی در کار است که باید برچیده شود تا این اقدام به نتیجه مطلوب برسد.

اینک این موانع:
1. وجه پرداختی بیمه فرزند چهارم، توسط بیمه کننده (پدر) بیشتر از فرزند سوم است.
2. سهام عدالت به فرزند سوم به بعد پرداخت نمی شود.
3. عدم صدور کوپن کالاهای اساسی برای فرزندان سوم به بعد.
4. تابلوهای (فرزند کمتر، زندگی بهتر)
5. بستن لوله های مرد و زن به صورت مجانی
6. پرداخت یک میلیون تومان فقط به فقرا، آن هم مشروط به تادیه مبلغی ماهانه از طرف خودشان که چه بسا پدر و مادر نتوانند این مبلغ را پرداخت کنند.

در پایان موفقیت جنابعالی را از خداوند متعال خواهانم.

با تقدیم احترام
جعفر سبحانی

در همین رابطه حجت الاسلام سقای بی ریا با بیان جزئیات ارسال نامه حضرت آیت الله سبحانی به رییس جمهور اضافه کرد: دکتر احمدی نژاد موارد مطرح شده از سوی حضرت آیت الله سبحانی را تایید کردند و اظهار داشتند که باید به تدریج برای رفع این موانع نیز فکری کرد و برنامه ریزی نمود.

حجت الاسلام سقای بی ریا، مشاور رییس جمهور در امور روحانیت در گفت و گو با رسا با اشاره به ارسال نامه حضرت آیت الله سبحانی به رییس جمهور در مورد کنترل جمعیت گفت: اجرای این سیاست در دولت دارای پشتوانه کارشناسی است و به یک سال پیش بازمی گردد.

وی افزود: بیش از یکسال پیش یکی از موسسات در قم نامه ای را به دفتر ما رساند که حاکی از نگرانی مراجع معظم تقلید از سیاست های کنترل جمعیت بود. ما این نامه را به دست رییس جمهور رساندیم و ایشان کمیسیون اجتماعی دولت را مامور ارائه راهکار برای رفع این نگرانی کردند که معنای این حرکت موافقت و همراهی دکتر احمدی نژاد با اصل این دغدغه بود.

مشاور رییس جمهور در امور روحانیت، با تاکید بر نظرات دکتر احمدی نژاد در این زمینه که در سخنرانیهای استانی مطرح شده بود، اظهار داشت: در زمان اجرای برنامه های کنترل جمعیت در کشور نیز بسیاری از علما از اجرای این طرح ابراز نگرانی کرده بودند چرا که این طرح از الگوهای غربی گرفته شده بود و تناسبی با فرهنگ و شرایط کشور ما نداشت. برخی دیگر از بزرگان نیز که با این طرح موافقت اجمالی نموده بودند، آن را به صورت مطلق بیان نکرده و به صورت موقت و زمان دار آن را تایید کرده بودند.

وی با اشاره به جلسات کارشناسی برگزار شده در کمیسیون اجتماعی دولت و دعوت از مسئولان کشور در زمینه آموزش، بهداشت، امنیت و دیگر بخش های مرتبط، افزود: بعد از بحث های کارشناسی همه به این نتیجه رسیدند که باید کاری در این زمینه صورت گیرد و نظرات خود را در نامه ای به رییس جمهور ابراز داشتند.

حجت الاسلام بی ریا تاکید کرد: از همین رو رییس جمهور در سفر به مشهد مقدس بحث طرح آتیه را مطرح کردند که بر اساس آن به هر نوزاد مبلغ یک میلیون تومان از طرف دولت داده می شود و با کمکی که پدر و مادر کودک نیز می کنند و مبالغی را ماهانه اضافه می کنند و پشتوانه خوبی برای این فرزند هنگام رسیدن به سن اشتغال و ازدواج ایجاد می شود. البته بعد از مطرح شدن این طرح برخی ها شروع به مخالفت با آن کردند.

وی با اشاره به دیدار رییس جمهور با مراجع تقلید گفت: در سفر و ملاقات اخیری که رییس جمور به قم داشتند و دیدار با مراجع تقلید از جمله حضرت آیت الله سبحانی، خود ایشان این مساله را به عنوان یک دغدغه و نگرانی مطرح کردند و آقای احمدی نژاد نیز با تایید این مطلب اظهار داشتند که باید تحولی در روند گذشته صورت گیرد.

مشاور رییس جمهور ضمن برشمردن اقدامات دولت پس از این سفر برای رفع این دغدغه بیان داشت: بعد از این سفر و اقدامات بعدی دولت در این زمینه از جمله تصویب طرح آتیه، حضرت آیت الله سبحانی (حفظه الله) نامه ای به رییس جمهور ارسال کردند و از این اقدامات تشکر نمودند و با یادآوری مباحث مطرح شده در جلسه حضوری، خواستار برچیده شدن برخی موانع در این زمینه شدند.

حجت اسلام سقای بی ریا در مورد پاسخ رییس جمهور به این نامه افزود: ما این نامه را به رییس جمهور رساندیم و دکتر احمدی نژاد موارد مطرح شده از سوی حضرت آیت الله سبحانی را تایید کردند و اظهار داشتند که باید به تدریج برای رفع این موانع نیز فکری کرد و برنامه ریزی نمود. همچنین رییس جمهور در مورد بند آخر این نامه که نسبت به اختصاص این کمک به فقرا، مشروط به تادیه مبلغی ماهانه از سوی آنان، توضیح دادند که این طرح برای قشر ضعیف جامعه همراه با تسهیلاتی است و دولت مبلغی که خود آنان باید پرداخت کنند را خود متقبل می شود و آن را پرداخت خواهد نمود. البته برای دیگر اقشار نیز این تسهیلات وجود دارد و همراه با همکاری خود آنان این پشتوانه برای فرزندانشان ایجاد خواهد شد.

مشاور رییس جمهور در امور روحانیت همچنین با اشاره به تلاش دولت برای رفع دغدغه ها و انتقادات مراجع از جمله این مورد، بیان داشت: سفر رییس جمهور به قم و دیدار با علما بسیار پر برکت بود و جو حاکم در این ملاقات ها، جوی سرشار از صمیمیت و شفافیت بود و طرفین دیدگاه های خود را به صورت روشن بیان می کردند.

وی افزود: در این دیدارها همه بر حفظ جایگاه مرجعیت تاکید داشتند و اینگونه نشست های صمیمانه و نزدیک باعث برکات ماندگار بوده و دیدگاه ها را به هم نزدیک می کند.


گفتنی است مروری بر مواضع بنیانگذار کبیر انقلاب و رهبر معظم انقلاب در این زمینه نیز حاکی از تایید کلی سیاست افزایش جمعیت در کشور می باشد.

امام خمینی در این باره می فرمایند:«مملكت ایران 35 میلیون حالا مى گویند جمعیت دارد. وسعتش آنقدر است كه براى صد و پنجاه میلیون تا دویست میلیون جمعیت كافى است. یعنى اگر دویست میلیون جمعیت داشته باشد، در ایران به رفاه زندگى مى‏كنند.»(صحیفه امام - جلد7 - صفحه 393)

هم چنین سال ها قبل نیز پرسشی از رهبر انقلاب در مورد سیاست کاهش جمعیت مطرح شد. متن این پرسش و پاسخ با آیت الله خامنه ای در آن بازه زمانی در کتاب «کاهش جمعیت، ضربه ای سهمگین بر پیکر مسلمین» نوشته علامه آیة ا... حاج سید محمد حسین حسینی طهرانی آمده است.

در این کتاب با اشاره به سیاست کاهش جمعیت به نقل از آقای خرازی آمده است:

«من‌ با حضرت‌ آیة‌ ا...‌ خامنه‌ای‌ ملاقاتی‌ داشتم‌ و ایشان‌ فرمودند: من‌ حدس‌ می‌زنم‌ كه‌ این‌ یك‌ نقشه‌ خارجی‌ باشد و با این‌ امر موافق‌ نیستم‌. و در ملاقاتی‌ كه‌ با جناب‌ حجّة‌الإسلام‌ و المسلمین‌ آقای‌ رفسنجانی‌ داشتم‌ ایشان‌ را راجع‌ به‌ خطر این‌ امر گوشزد كردم‌؛ ایشان‌ گفتند: این‌ یك‌ نظری‌ است‌. و دیگر گفتاری‌ نداشتند.»

خرازی با اشاره به این اظهار نظرها می گوید:«من‌ معتقد هستم‌ كه‌ این‌ طرح‌، یك‌ نقشه‌ استعماری‌ و توطئه‌ ابرقدرتها می‌باشد، و بی‌رابطه‌ با آن‌ جلسه‌ای‌ كه‌ در اسرائیل‌ جهت‌ كنترل‌ جمعیّت‌ كشورهای‌ اسلامی‌ تشكیل‌ شد، نمی‌باشد. مخصوصاً این‌ طرح‌ زمانی‌ در ایران‌ به‌ اجراء در آمد كه‌ چهارماه‌ بعد از آن‌ نقشه‌ای‌ بود كه‌ در اسرائیل‌، كنفرانس‌ آن‌ تشكیل‌ گردید.»

نگارنده کتاب همچنین به مسائل زیادی در این حوزه اشاره می کند. او می نویسد:«تنها جائی‌ كه‌ شعار "فرزند كمتر، زندگی‌ بهتر" وجود ندارد اسرائیل‌ است‌. این مسئله شاید در مورد وهابیت و مناطق مرزی ایران نیز مصداق داشته باشد که البته برخی نگرانی های امنیتی را هم در این صورت در پی دارد.

 

لوگو دوستان


استخاره با قرآن
 YOUR WORD
 

 YOUR WORD

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 Powered by  MyPagerank.Net