تبلیغات
سربازان ولایت - ثبت‌نام بیش از 55 هزار دانشجو و استاد ایرانی در كمپین اعتراض به تهدید اتمی اوباما
 

----------------------------------------------------------------------------------------------

A0847267.jpg

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، كانون دانشگاهیان ایران اسلامی با راه اندازی سایتی به آدرس www.ir-uni.ir اقدام به جمع آوری امضاء دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های سراسر كشور در اعتراض به تهدید اتمی اوباما كرده‌اند، كه تا كنون بیش از 55 هزار امضاء جمع آوری شده است.

این ثبت‌نام همچنان ادامه دارد و دانشجویان و اساتید ایرانی می‌توانند با مراجعه به سایت مذكور، در این كمپین ثبت‌نام كنند.

متن شكوائیه دانشگاهیان ایران خطاب به دبیر كل سازمان ملل به شهر ذیل است:

عالیجناب بان كی مون!
دبیر كل سازمان ملل متحد
سلام
صلح و امنیت آرمان‌های اساسی بشریت‌اند، آرمان‌هایی كه ملل متحد می‌كوشد در عرصه بین‌المللی تحقق بخشد.
اما تحقق این آرمان‌ها در گرو استقرار عدالت است، كه در برگیرنده "احترام به حقوق بشر بنیادین، كرامت و ارزش انسان، حقوق برای همه ملل اعم از كوچك و بزرگ و تعهدات ناشی از پیمان‌ها و سایر منابع حقوق بین‌الملل، و كمك به ترقی اجتماعی و بهبود استانداردهای زندگی با آزادی بیشتر " است.

منشور ملل متحد برای نیل به این هدف‌ها مقرر كرده است كه "اعضای ملل متحد در روابط بین‌المللی خود از تهدید به زور یا استعمال آن علیه تمامیت ارضی یا استقلال سیاسی هر كشوری خودداری نمایند ".

برخلاف این پیشینه، در ششم آوریل 2010، دولت امریكا سند بررسی مواضع هسته‌ای خود را منتشر كرد، كه حاوی اتهامات بی‌اساس علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران است. به دنبال انتشار این سند، رئیس جمهور و وزرای امور خارجه و دفاع امریكا، بر پایه این پیش فرض سراسر غلط كه ایران به دنبال تسلیحات هسته‌ای است و ان پی تی را نقض كرده است، اظهارات جنگ افروزانه‌ای را مطرح كردند كه در تضاد كامل با روح منشور و ان پی تی می‌باشد.

در اینجا باید اشاره كرد كه چنین اظهارات غیرمسئولانه‌ای نقض فاحش تعهدات ایالات متحده، براساس حقوق بین‌الملل، به ویژه بند 4 ماده 2 و نیز ماده 39 منشور ملل متحد و قطعنامه 984 شورای امنیت‌ می‌باشد. وانگهی، جمهوری اسلامی ایران نه تنها به همه تعهداتش در مورد منشور ان‌پی‌تی پایبند بوده است و همچنان پایبند خواهد بود، بلكه تحقق جهان عاری از تسلیحات كشتار جمعی، از جمله تسلیحات هسته‌ای را دنبال می‌كند.

اما ایالات متحده، به عنوان یكی از اعضای هسته‌ای آژانس هیچ گامی را در جهت اجرای ماده 6 ان پی تی برنداشته است؛ براساس این ماده، هر یك از طرف‌های معاهده می‌كوشند مذاكرات در مورد تمهیدات مؤثر در رابطه با توقف مسابقه تسلیحات هسته‌ای را در اسرع وقت و خلع سلاح هسته‌ای را با حسن نیت بر اساس یك معاهده خلع سلاح عام و كامل تحت كنترل همه جانبه و مؤثر بین‌المللی دنبال كنند، بلكه علنا از رژیم صهیونیستی كه مكرراً منشور را نقض می‌كند و از پذیرش ان ‌پی‌ تی سرباز می‌زند و برنامه تسلیحات هسته‌ای‌اش را توسعه می‌دهد حمایت می‌كند.

ما به عنوان اعضای جامعه دانشگاهیان ایران، ضمن محكوم كردن این روندها، خواستار اقدامات جدی و سازنده جنابعالی برای مخالفت صریح با تهدید به استفاده از تسلیحات هسته‌ای و طرد آن هستیم.

 

لوگو دوستان


استخاره با قرآن
 YOUR WORD
 

 YOUR WORD

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 Powered by  MyPagerank.Net